Antik Telecom na vlastné náklady spúšťa v meste Košice prvý kompletný smart turistický systém

Vytvárame v meste Košice s VISIT Košice unikátny projekt smart turizmu, v ktorom v jednej platforme spojíme databázu informácií o atrakciách a podujatiach, v spojení s online rezerváciami, kúpou vstupeniek, platobným systémom, kompletným riešením dopravy, získavaním analytických informácií z meteostaníc a kamier, kde tieto kompletné dáta vypublikujeme na rôzne platformy, ako sú informačné kiosky, webový portál, televízie a mobilné aplikácie. Dáta v systéme budú môcť byť cez API posúvané na rôzne webové portály a mobilné aplikácie tretích strán pre maximálnu automatickú propagáciu.

SPUSTENÉ

Integrácia dát do jednej riadiacej platformy

Prepájame postupne do jednej platformy všetky dáta z miest záujmu a podujatí. Zároveň prepájame všetky rezervačné systémy, vstupenkové systémy, dopravu a senzory. Dáta budú prepojené na web a aplikáciu Visit Košice, informačné kiosky, televíziu a vypublikované API pre 3. strany pre maximálnu propagáciu.

 

SPUSTENÉ

Zdieľaná flotila

Najširšia flotila na Slovensku sa skladá z viac ako 800 kusov mestských e-bicyklov, horských e-bickylov, e-kolobežiek, e-skútrov, e-motoriek. Novinkou je spustený kajak sharing. Návštevník si ich jednoducho vyhľadá, aktivuje a jazdí po povolených zónach podľa pravidiel. 

 

SPUSTENÉ

Nabíjacie stanice

V meste sme umiestnili viac ako 160 nabíjacích staníc Wallbox na zdieľanú dopravu, ale aj akékoľvek elektrické motorky, či automobily. Z toho 80 nabíjacích staníc sú nabíjané fotovoltickými panelmi a sú umiestnené pri zástavkách verejnej dopravy. 

 

SPUSTENÉ

Smart verejná doprava

Cez aplikáciu si jedným klikom, alebo oskenovaním QR kódu expresne rýchlo zakúpite lístok na verejnú dopravu. Cez možnosť balíčkovania si jedným klikom zakúpi návštevník verejnú dopravu a zdieľanú dopravu, ktorá ho už čaká na zastávke a zabezpečí mu „last mile“. Za prvý rok sme predali cez 200 tisíc kusov lístkov.

 

SPUSTENÉ

Parkovanie

Jednoducho a rýchlo si návštevník zakúpi parkovanie cez mobilnú aplikáciu, alebo cez QR kód. Systém mu vypočíta cenu pomocou jeho polohy a pri vracaní sa k automobilu ho k nemu znaviguje podľa polohy zakúpenia. Systém funguje v centre mesta a aj v obchodných centrách.

SPUSTENÉ

Informačné kiosky

Postupne umiestňujeme po meste exteriérové a interiérové informačné kiosky, ktoré slúžia výhradne na informovanie návštevníkov o podujatiach, atrakciách a rôznom programe, ktorý môžu v meste a jeho okolí zažiť.

SPUSTENÉ

Energia pre mobilné zariadenia

Na viac ako 50 miestach si vedia návštevníci jednoducho požičať cez aplikáciu powerbanku z dokovacej stanice, nabíjať si svoj mobilný telefón počas spoznávania mesta a vrátiť ju do inej dokovacej stanice v rámci mesta. 

PRIPRAVUJEME 2023

Opekacie smart altánky

Návštevník si môže zarezervovať online altánok, kde si nabije svoj elektrický dopravný prostriedok, má pripravené drevo, opekací balíček a môže si užiť opekanie. Elektrická energia je dodávaná cez fotovoltické panely.

PRIPRAVUJEME 2023

Informačné tabule

Informačné panely budú umiestnené v prírodnom prostredí a budú dotvárať trasy pre pešiu a cyklo turistiku. Každý deň budú mať iný motív a tak každá cesta v ďalší deň, aj keď ňou už niekto šiel, bude jedinečná. Systém funguje autonómne.

PRIPRAVUJEME 2023

Online rezervačný a vstupenkový systém

Ubytovanie, atrakcie a podujatia, ktoré vďaka integračnej platforme spájame do jednej databázy si budú môcť návštevníci jednotne zakúpiť online na rôznych webových portáloch a mobilných aplikáciach.

PRIPRAVUJEME 2023

Systém kvality služieb

Návštevník miesto, alebo podujatie, ktoré navštívil aj ohodnotí. Informácie získa prevádzkovateľ aj organizácia cestovného ruchu. Najhorším sa podá pomocná ruka a najlepší budú odmenení certifikátom.

PRIPRAVUJEME 2023

Platobný systém

Systém zabezpečuje transakcie za dopravné služby a v roku 2022 bude zabezpečovať aj online platby za atrakcie a podujatia, ale aj platby v kamenných prevádzkach za tovar, alebo služby. Zároveň za transakcie zapíše aj vernostné body.

PRIPRAVUJEME 2023

Inovatívna aplikácia

Aplikácia v sebe bude spájať informácie o atrakciách, podujatiach a trasách v spojení s online rezerváciami a kúpou digitálných vstupeniek. Revolučné bude spojenie s verejnou autobusovou dopravou, verejnou vlakovou dopravou, zdieľanou dopravou a parkovaním, kde si všetko návštevník vyhľadá, aktivuje či zakúpi lístok. K dispozícií bude aj tvorba balíčkov, kde v cene digitálnej vstupenky bude zahrnutá aj doprava. Zároveň v aplikácií návštevník nájde live zábery miest a aktuálne počasie z meteostaníc.

„Spojenie technológií, zábavy, edukatívy a dopravy prinesie unikátnu službu návštevníkom a udržateľný cestovný ruch.“

Ing. Igor Kolla – zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Antik