Antik Telecom na vlastné náklady spúšťa v meste Košice prvý kompletný smart turistický systém

SPUSTENÉ

Prvá etapa

V prvej etape sme nasadilil kompletnú zdieľanú flotilu a nabíjacie stanice. V meste Košice nájdete viac ako 700 rôznych zdieľaných prostriedkov ako kolobežky, mestské bicykle, mestské e-bicykle, mopedy a motorky. V meste sme umiestnili viac ako 180 nabíjacích staníc na zdieľanú dopravu, ale aj akékoľvek elektrické motorky, či automobily. Zároveň sme prepojili verejnú dopravu so zdieľanou, kde si cez aplikáciu zakúpite jedným klikom, alebo oskenovaním QR kódu, expresne rýchlo lístok na verejnú dopravu, v ktorom už máte aj 5 minút na zdieľanú dopravu, kde na 100 zastávkach je stanovisko zdieľanej flotily s nabíjacou stanicou, aby cestujúci mohli po vystúpení z verejnej dopravy pokračovať ďalej na ďalšom prostriedku podľa svojho výberu. V roku 2021 pripojíme do dopravnej platformy aj platenie parkovného a Visit Košice odovzdáme do užívania dva city lighty priamo na námestí v Košiciach. 

 

Pozrite si video ako sa Košice stávajú naozaj smart: 
https://www.noviny.sk/slovensko/636539-v-kosiciach-spustaju-inovativny-system-cestovania-pomocou-qr-kodov

 

PRIPRAVUJEME

Druhá etapa

V druhej etape v apríli 2022 bude spustená nová flotila zdieľanej dopravy e-horské bicykle a zdieľané kajaky. Novinkou budú aj Smart opekacie altánky v Čermeľskom údolí. Zároveň spustíme pre mesto Košice v spolupráci s VISIT Košice a ďalšími organizáciami aj kompletný turistický systém, kde si návštevník na webe rezervuje online ubytovanie, podujatia, či služby, prípadne si zakúpi balíček spojený s dopravou. Celý itirenár sa mu presunie do mobilnej aplikácie, kde si môže pozerať miesta, meniť svoje rezervácie, rezervovať si opekací altánok, zakúpiť si lístok na verejnú dopravu, lístok na parkovanie a vyhľadať spolu s aktiváciou zdieľanej dopravy. Na konci miesta, ktoré navštívil, ohodnotí pre zvyšovanie kvality služieb.

 

Návštevník bude mať kompletné smart služby pre atrakcie, podujatia a dopravu na jednom mieste, bude si manažovať jedným klikom celý jeho výlet a na konci dá hodnotenie miest, ktoré reálne navštívil pre zvyšovanie kvality. Subjekty si rezervačný formulár jednoducho implemntujú na svoj web, či facebook a ich profil s rezervačným formulárom sa zobrazí na webe visit Košice, v mobilnej aplikácií visit Košice a zároveň sa zobrazí aj na rôznych cestovateľských webových portáloch na Slovensku a v zahraničí. Visit bude môcť jendoucho spravoať celý online priestor, koordinovať podujatia v meste, bude môcť jednym klikom spustiť kampaň v celom digitálnom priestore, na digitálnych obrazovkách v meste, poslať pushnotifikáciu do mobilov, televízií a k dispozícií bude mať kompletné dashboardy na rozhodovanie sa. 

 

 

Partneri projektu prvého smart turistického systému:

„Spojenie technológií, zábavy, edukatívy a dopravy prinesie unikátnu službu návštevníkom a udržateľný cestovný ruch.“

Ing. Igor Kolla – zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Antik