Antik Telecom na vlastné náklady spúšťa v meste Košice prvý kompletný smart turistický systém

Vytvárame v meste Košice unikátny projekt smart turizmu, v ktorom v jednej platforme spojíme databázu informácií o atrakciách a podujatiach, v spojení s online rezerváciami, platobným systémom, kompletným riešením dopravy, získavaním analytických informácií z meteostaníc a kamier, kde tieto kompletné dáta vypublikujeme na rôzne platformy, ako sú informačné kiosky, webový portál, televízie a mobilné aplikácie. Dáta v systéme budú môcť byť cez API posúvané na rôzne webové portály a mobilné aplikácie tretích strán.

SPUSTENÉ

Zdieľaná flotila

Najširšia flotila na Slovensku pozostáva z viac ako 700 kusov a skladá sa z bicyklov, e-bicyklov, e-kolobežiek, e-skútrov, e-motoriek. Návštevník si ich jednoducho vyhľadá, aktivuje a jazdí po povolených zónach podľa pravidiel. 

 

SPUSTENÉ

Nabíjacie stanice

V meste sme umiestnili viac ako 160 nabíjacích staníc Wallbox na zdieľanú dopravu, ale aj akékoľvek elektrické motorky, či automobily. Z toho 60 nabíjacích staníc sú nabíjané fotovoltickými panelmi a sú umiestnené pri zástavkách verejnej dopravy. 

 

SPUSTENÉ

Smart verejná doprava

Cez aplikáciu si jedným klikom, alebo oskenovaním QR kódu expresne rýchlo zakúpite lístok na verejnú dopravu. Cez možnosť balíčkovania si jedným klikom zakúpi návštevník verejnú dopravu a zdieľanú dopravu, ktorá ho už čaká na zastávke a zabezpečí mu „last mile“.

 

SPUSTENÉ

Parkovanie

Jednoducho a rýchlo si návštevník zakúpi parkovanie cez mobilnú aplikáciu, alebo cez QR kód. Systém mu vypočíta cenu pomocou jeho polohy a zabezpečuje aj kontrolu parkovného automobilov pre službu na mieste.

SPUSTENÉ

Powerbanky

Na viac ako 50 miestach si vedia návštevníci jednoducho požičať powerbanku, nabíjať si ju počas spoznávania mesta a vrátiť do inej dokovacej stanice v rámci mesta. Takto si vie návštevník kedykoľvek nabiť telefón a využívať turistickú aplikáciu bez úplného vybitia batérie.

PRIPRAVUJEME 2022

Zdieľané e-horské bicykle

Vytvorili sme sériu nových zdieľaných dopravných prostriedkov, vďaka čomu bude môcť bicyklovať na elektrickom horskom bicykli každý. Riešenie bude dostupné v 3 veľkostiach a jeho požičanie bude cenovo výhodné.

PRIPRAVUJEME 2022

Zdieľané kajaky

Spustíme unikátny systém zdieľaných kajakov, kde si jednoducho požičiate kajak a zabavíte sa s celou svojou rodinou pri splavovaní. Kajak vrátite na ďalších stanovištiach. Kajak je určený pre 3 osoby a jeho súčasťou je aj príslušenstvo.

PRIPRAVUJEME 2022

Opekacie smart altánky

Návštevník si môže zarezervovať online altánok, kde si nabije svoj elektrický dopravný prostriedok, má pripravené drevo, opekací balíček a môže si užiť opekanie. Elektrická energia je dodávaná cez fotovoltické panely.

PRIPRAVUJEME 2022

Informačné tabule

Informačné panely budú umiestnené v prírodnom prostredí a budú dotvárať trasy pre pešiu a cyklo turistiku. Každý deň budú mať iný motív a tak každá cesta v ďalší deň, aj keď ňou už niekto šiel, bude jedinečná. Systém funguje autonómne.

PRIPRAVUJEME 2022

Informačné kiosky

Postupne umiestňujeme po meste exteriérové a interiérové informačné kiosky, ktoré budú slúžiť výhradne na informovanie návštevníkov o podujatiach, atrakciách a rôznom programe, ktorý môžu v meste a jeho okolí zažiť.

PRIPRAVUJEME 2022

Online rezervačný systém

Online rezervačný systém pre ubytovanie, služby, podujatia, požičovne a gastro, ktoré si návštevníci nájdu na webovej stránke zariadenia, na webe visit Košice, v mobilnej aplikácií, ale aj na rôznych iných webových portáloch, či mobilných aplikáciách.

PRIPRAVUJEME 2022

Systém kvality služieb

Návštevník miesto, alebo podujatie, ktoré navštívil aj ohodnotí. Informácie získa prevádzkovateľ aj organizácia cestovného ruchu. Najhorším sa podá pomocná ruka a najlepší budú odmenení certifikátom.

PRIPRAVUJEME 2022

Platobný systém

Systém zabezpečuje transakcie za dopravné služby a v roku 2022 bude zabezpečovať aj online platby za atrakcie a podujatia, ale aj platby v kamenných prevádzkach za tovar, alebo služby. Zároveň za transakcie zapíše aj vernostné body.

PRIPRAVUJEME 2022

Inovatívna aplikácia

Aplikácia v sebe bude spájať informácie o atrakciách, podujatiach a trasách v spojení s online rezerváciami a kúpou digitálných vstupeniek. Revolučné bude spojenie s verejnou autobusovou dopravou, verejnou vlakovou dopravou, zdieľanou dopravou a parkovaním, kde si všetko návštevník vyhľadá, aktivuje či zakúpi lístok. K dispozícií bude aj tvorba balíčkov, kde v cene digitálnej vstupenky bude zahrnutá aj doprava. Zároveň v aplikácií návštevník nájde live zábery miest a aktuálne počasie z meteostaníc.

„Spojenie technológií, zábavy, edukatívy a dopravy prinesie unikátnu službu návštevníkom a udržateľný cestovný ruch.“

Ing. Igor Kolla – zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Antik